Balat 3. Nesil Kahveciler

Balat Kapı

Balat Kapı

Balat'ta doğal ürünler ve nitelikli kahve çeşitleriyle ön..

Coffee Department

Coffee Department

Coffee Department, Dünya’daki en kaliteli kahveleri bulma..

Maison Balat

Maison Balat

Maison Balat'ta antikalar içinde kahve içerek zaman yolcu..

Cumbalı Kahve

Cumbalı Kahve

Cumbalı Kahve'de geleneksel Türk kahvesi çeşitlerini ve y..

Pop's Balat

Pop's Balat

Özel demleme kahveleri ve çayları, kahvaltısı, limonatası..

Casa Cooklife

Casa Cooklife

Cooklife , yaşam tarzına ve yiyeceğe olan ilgisini sizler..

Kiraz Coffee

Kiraz Coffee

Filtre kahve, cheesecake, el yapımı kurabiyeler, dünya ka..

Balat Coffee & Green

Balat Coffee & Green

Balat'ın tarihi eşliğinde çeşit çeşit kahve, sıcak ve soğ..

Coffee Hall Balat

Coffee Hall Balat

Çok sıcak ve butik bir yer olan Coffee Hall Balat, lezzet..

Mare Mosso

Mare Mosso

Sıra dışı aromalar, birbirinden leziz kahveler Mare Mosso..

CafeMood Balat

CafeMood Balat

Balat'ın eşsiz güzellikleri arasında yer alan şirin kafe ..

Pianto Coffee

Pianto Coffee

Pianto Coffee, “Daha iyi çekirdek, daha iyi kahve” mottos..

Biyudum.com olarak Balat’ın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Balat, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Balat’taki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Balat’ın tarihi dokusunu ve ruhunu yansıtacak 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Balat’ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Balat’ın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Balat deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Balat'ı Balat yapan elementlerden birisi oldu.

Balat 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.