Balat Kahvaltı Mekanları

Makarri Cafe & Kitchen

Makarri Cafe & Kitchen

Çay, kahve, serpme kahvaltı, aperitifler, makarnalar, sal..

Maison Balat

Maison Balat

Maison Balat'ta antikalar içinde kahve içerek zaman yolcu..

Pop's Balat

Pop's Balat

Özel demleme kahveleri ve çayları, kahvaltısı, limonatası..

Velvet Cafe Balat

Velvet Cafe Balat

Hatıralarla yaşayan bir kafe. Anne elinden lezzetler, ant..

İncir Ağacı Kahvesi

İncir Ağacı Kahvesi

Balat'ın nostaljik dokusunu yansıtan, mekana girdiğinizde..

COZA Coffee

COZA Coffee

COZA olarak Balat’ın eşsiz tarihi binalarından birinde mü..

Casa Cooklife

Casa Cooklife

Cooklife , yaşam tarzına ve yiyeceğe olan ilgisini sizler..

Pier Cafe

Pier Cafe

Pier Cafe, poğaçaları, tatlıları, kahvaltısı, nostaljik t..

Cafe in Balat

Cafe in Balat

Cafe in Balat, Balat'ın tarihi eşliğinde çeşit çeşit kahv..

Ağustos Cafe Antika

Ağustos Cafe Antika

Bir kafe, bir antikacı. İçinde huzur barındıran soba ile ..

Artlocalist

Artlocalist

Kendinizi evinizdeki gibi hissedeceğiniz ortamı, sanat do..

Aziz Cafe

Aziz Cafe

Ye, iç, paylaş.. Aziz Cafe sizleri bekliyor.

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Balat kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz İstanbul’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Balat’taki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

İstanbul’da kahvaltı denilince akla ilk gelen semtlerden birisi de Balat’tır. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Balat’ta birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Balat kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Balat denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Balat’ta kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Balat kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.