Beyoğlu 3. Nesil Kahveciler

Noir Pit Coffee

Noir Pit Coffee

Sıcak ya da soğuk, bir bardak kahvenin sizin için neler i..

Federal Coffee Galata

Federal Coffee Galata

Federal, Türkiye'deki ilk Avustralya tipi kahve kavurma v..

Viyana Kahvesi Galata

Viyana Kahvesi Galata

Viyana Kahvesi, geniş tatlı çeşitleri olarak cheesecakele..

Drip Coffee İst

Drip Coffee İst

Drip Coffee İst; Dünyada uygulaması yaygınlaşan ve Türkiy..

Proje Cafe

Proje Cafe

20 yıllık mimari birikim ve enerjisini, samimi bir ortamd..

Mundo Novo Coffee & Patisserie

Mundo Novo Coffee & Patisserie

Mundo Novo, kahve ve tatlının yeni dünyası Galata' da siz..

Lattas Coffee

Lattas Coffee

İstanbul’un kalbinde tarihin ve turizmin güzel sokakların..

Tiyop Cafe & Bistro

Tiyop Cafe & Bistro

Botanik tasarım anlayışına sahip olan Tiyop Cafe, atıştır..

Something İstanbul

Something İstanbul

Something İstanbul, 4 farklı ülkeden harmanlanarak gelen ..

Viyana Kahvesi Narmanlı Han

Viyana Kahvesi Narmanlı Han

Viyana Kahvesi, geniş tatlı çeşitleri olarak cheesecakele..

Gergedan Art Cafe

Gergedan Art Cafe

Kahvenin dayanılmaz lezzeti. Sanatın eşsiz deneyimi Gerge..

Archeo Cafe

Archeo Cafe

Toplantılarınızı, çalışmalarınızı yapabileceğiniz, kahvel..

Biyudum.com olarak Beyoğlu'nun 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Beyoğlu, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Beyoğlu’daki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Galata'nın ruhunu yansıtacak ve  Beyoğlu'nun canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Beyoğlu'nun buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Beyoğlu'nun gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Beyoğlu deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Beyoğlu'nu Beyoğlu yapan elementlerden birisi oldu.

Beyoğlu 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.