Beyoğlu Kahvaltı Mekanları

Velvet Cafe Galata

Velvet Cafe Galata

Hatıralarla yaşayan bir kafe. Anne elinden lezzetler, ant..

Federal Coffee Galata

Federal Coffee Galata

Federal, Türkiye'deki ilk Avustralya tipi kahve kavurma v..

Drip Coffee İst

Drip Coffee İst

Drip Coffee İst; Dünyada uygulaması yaygınlaşan ve Türkiy..

Proje Cafe

Proje Cafe

20 yıllık mimari birikim ve enerjisini, samimi bir ortamd..

Mundo Novo Coffee & Patisserie

Mundo Novo Coffee & Patisserie

Mundo Novo, kahve ve tatlının yeni dünyası Galata' da siz..

Şirin Fırın | Bakery

Şirin Fırın | Bakery

Çeşitli börekler, poğaçalar, kurabiyeler, tartlar, sütlü ..

Lattas Coffee

Lattas Coffee

İstanbul’un kalbinde tarihin ve turizmin güzel sokakların..

Limonlu Bahçe

Limonlu Bahçe

Sektördeki ‘chill out zone’ olarak tanınan kavramı gecede..

Tiyop Cafe & Bistro

Tiyop Cafe & Bistro

Botanik tasarım anlayışına sahip olan Tiyop Cafe, atıştır..

Papadopoulos

Papadopoulos

Adını bulunduğu apartmandan alan Papadopoulos Coffee &..

Gergedan Art Cafe

Gergedan Art Cafe

Kahvenin dayanılmaz lezzeti. Sanatın eşsiz deneyimi Gerge..

Bee Bubble

Bee Bubble

Sıcak, samimi, yalın bir ortamda arkadaşlarınızla eşiniz..

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Beyoğlu kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz İstanbul’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Beyoğlu’ndaki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

İstanbul’da kahvaltı denilince akla ilk gelen ilçelerden birisi de Beyoğlu’dur. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. Beyoğlu için ise bu özel bölge Galata'dır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Galata sokakları başta olmak üzere Beyoğlu’nda birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Beyoğlu kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Beyoğlu denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Beyoğlu’nda kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Beyoğlu kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.