Çankaya 3. Nesil Kahveciler

Coffee Code Roasters

Coffee Code Roasters

Coffee Code Roasters, içtiğiniz özgün kahveyi “kişiye öz..

Paper Coffee & Chocolate

Paper Coffee & Chocolate

Bu bizim hikayemiz. Biz, sadece kahveci değil, kahve mera..

Coffee Craft Town

Coffee Craft Town

Coffee Craft Town, butik ve sıcak ortamıyla kahvenin sana..

F451 Brew

F451 Brew

F451 Brew, 3. Dalga kahve demleme yöntemlerini barındırıy..

Lungo Espresso Bar

Lungo Espresso Bar

Chemex kahve demleme yöntemleri ile hazırlanan çeşitli yö..

Grano Coffee & Sandwiches

Grano Coffee & Sandwiches

Kendi yaptığımız günlük sandwich ve tatlılar, çok kalitel..

Koala Coffee Shop

Koala Coffee Shop

Koala coffee shop, 3.dalga kahve kültürünü Ankara'ya taşı..

Kraz Cafe

Kraz Cafe

Ankara'da kendine has dokusuyla büyülü bir lezzet durağı...

Prod Coffee & Cheesecake

Prod Coffee & Cheesecake

Prod Coffee, Türkiye’nin nitelikli kahve kavurucularından..

Padam Coffee Shop

Padam Coffee Shop

3.nesil kahveler,ev yapımı tatlı&tuzlu atıştırmalıkla..

Kakule Kahve

Kakule Kahve

Kahveler, kurabiyeler ve lezzetli atıştırmalıklar Kakule ..

Rispetto Coffee Co.

Rispetto Coffee Co.

Kahveleri, tatlıları, dekorasyonu ve sakinliğiyle Rispett..

Biyudum.com olarak Çankaya'nın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansımalarından biri de Ankara iline oldu. Ankara halkının uğrak yerlerinden biri olan Çankaya, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Çankaya’daki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Çankaya'nın ruhunu yansıtacak ve canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Çankaya'nın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Çankaya'nın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Çankaya deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Çankaya’ı Çankaya yapan elementlerden birisi oldu.

Çankaya 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.