İstanbul Nostaljik Kafeler

Maide Cafe

Maide Cafe

Bi' takım lezzetli durumlar Ma'ide Cafe 'de sizleri bekli..

Atölye Kafası

Atölye Kafası

Sıkça workshop’lara, sinema gösterimlerine ve akustik kon..

Cafe Naftalin K

Cafe Naftalin K

Cafe Naftalin K, Kitap, Kahve, Kahvaltı, Kedi ve kurabiye..

Cafe Şehrengiz

Cafe Şehrengiz

Kahve, kahvaltı ve tatlılarıyla ön plana çıkan bu mekan, ..

Fahriye Cafe

Fahriye Cafe

Ihlamur Yokuşu'ndaki evimize gelenler bilir. Duvardaki Fa..

Patika Cafe

Patika Cafe

Anne elinden çıkmışcasına değil, anne elinden sağlıklı ve..

Sanat Evim Cafe 1

Sanat Evim Cafe 1

2007 yılında 1. şubesi ile evrimleşmeye başlayan Sanat Ev..

Sanat Evim Cafe 2

Sanat Evim Cafe 2

2007 yılında 1. şubesi ile evrimleşmeye başlayan Sanat Ev..

Gramafon Cafe

Gramafon Cafe

kurutulmuş çiçekler gibi saklanmış düşlerimiz....

Nostalji Cafe 2

Nostalji Cafe 2

Nostalji cafe; sıcak, samimi ortamın adresi. Dolu dolu ya..

Nostalji Cafe 1

Nostalji Cafe 1

Nostalji cafe; sıcak, samimi ortamın adresi... Nostaljiyi..

Dem Karaköy

Dem Karaköy

Dem, İstanbul’un çay evi. Çayın sofistike tadını, uzandığ..

Her dönemin kendine özgü unutulmayan güzellikleri vardır. Bazılarımızın çocukluğunda yaşadığı  bazılarımızın gençliğinde yaşadığı o güzel günlere tekrar dönme hayali olmuştur. Biyudum.com olarak sizi o güzel günlere götürecek İstanbul’un nostaljik kafelerini sizler için listeledik.

Nostalji denilince ilk akla gelen şehir kuşkusuz İstanbul’dur. Birçok devlete, medeniyete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmış bu şehir, farklı kültürleri barındırması sayesinde çok zengin bir geçmişe sahiptir. Yakın geçmişte sokaklarında top oynayan çocukların olduğu İstanbul’da artık koca koca siteler ve binalar yer alıyor. İnsanlar geçmişte yaşadığı günlere daha çok özlem duyar hale geldi. Bizlere bu özlemi biraz olsun giderecek kafeler bulunuyor. İstanbul nostaljik kafeler denildiğinde ilk akla gelen yer Balat semtidir. Ancak giderek geçmişe artan özlem İstanbul’un her noktasına birçok döneme ait nostaljik kafelerin açılmasına sebep oldu.  70’lerin, 80’lerin, 90’ların, 2000’lerin ruhunu sizlere yaşatacak kafeler sayesinde o döneme ait anılarınızın tekrar canlanmasına olanak sağlıyor. 

Ayrıca nostaljik kafeler sayesinde çocukluğu ve gençliği o döneme denk gelmemiş olanlar için gideceği kafe sayesinde dönemin ruhunu hissedebilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. İstanbul nostaljik kafelerin olması sadece bizleri o özlediğimiz günlere götürmek için diyemeyiz. İstanbul nostaljik kafeler sayesinde günümüzdeki çocukların ve gençlerin, eski zamanda annelerinin ve babalarının nasıl bir dönemde yaşadığını ve büyüdüğünü görme şansına sahip oluyor. Hatta o döneme ait antika eşyaları inceleyip deneyimleyebilirsiniz. Bazı nostaljik kafelerde olan mezatlara da katılıp antika eşya satın alabilirsiniz. Herkesin mutlaka kendiyle özleştirdiği ve unutamadığı o döneme ait bir eşyası mevcuttur. İnsanların mutlaka o özlediği döneme ait ruhu yansıtan kafeye ayda ya da yılda bir kez bile olsun gidip, güzel bir kahve eşliğinde o günleri hatırlamalıdır. 

İstanbul Nostaljik Kafeler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.