Kadıköy Kahvaltı Mekanları

Story Coffee

Story Coffee

Story Coffee olarak amacımız, en iyi kahvenin beğenilmesi..

Eywa Sebastian

Eywa Sebastian

İyi kahve, ev doğallığında nefis tatlar... Eywa Sebastian..

Fahriye Cafe

Fahriye Cafe

Ihlamur Yokuşu'ndaki evimize gelenler bilir. Duvardaki Fa..

Repuclic of Pancake

Repuclic of Pancake

Bu mekan krep ve pancake çeşitleri, lezzetli kahveleriyle..

Dem Moda

Dem Moda

Dem, İstanbul’un çay evi. Çayın sofistike tadını, uzandığ..

Qahwah Coffee & Bakery

Qahwah Coffee & Bakery

Qahwah Coffee & Bakery, Kadıköy Sarraf Ali Sokakta hi..

Qahwah Cafe

Qahwah Cafe

Qahwah, Kadıköy'de enfes kahveler, lezzetli tatlar sunmak..

Page Cafe & Gallery

Page Cafe & Gallery

Moda'nın samimi sanat ruhlu mekanı. Çilekli limonatası ve..

Uçarı Cafe & Kahvaltı

Uçarı Cafe & Kahvaltı

Kahvaltıdan taze keklere, çay çeşitlerinden ev yapımı lim..

Art’ist Cafe & Atölye

Art’ist Cafe & Atölye

Bir iç mimarın hayalinin gerçeğe dönüşmüş hali Art'ist Ca..

Cafe Mu

Cafe Mu

Vegan yiyecekler, balkabaklı cheesecake, güzel kahve çeşi..

Bit'ro

Bit'ro

Bit'ro simitçi, kahveci, gazozcu. Bit'ro eskici pazar, Bi..

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Kadıköy kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz İstanbul’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Kadıköy’deki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

İstanbul’da kahvaltı denilince akla ilk gelen ilçelerden birisi de Kadıköy’dür. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. Kadıköy için ise bu özel bölge Moda sokaklarıdır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Moda sokakları başta olmak üzere Kadıköy’de birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Kadıköy kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Kadıköy denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Kadıköy’de kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kadıköy kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.