Karaköy 3. Nesil Kahveciler

Mambocino Karaköy

Mambocino Karaköy

2000 yılında Londra’da açtığımız ilk mağazamızın kısa sür..

Coffee Sapiens

Coffee Sapiens

TimeOut İstanbul Yeme İçme Ödülleri 2015 "En İyi Kah..

FilBooks

FilBooks

FiL, fotoğraf kitaplarına, kahvelere ve atölyelere adanmı..

Gran Karaköy

Gran Karaköy

Karaköy'ün 2017 yılında en çok sevilen kahvaltı durağında..

Karabatak Karaköy

Karabatak Karaköy

Kafa dinleme, arkadaşınızla kahve içmeye, kitap okumaya g..

MOC Karaköy

MOC Karaköy

Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endone..

Kava Coffee

Kava Coffee

Kahveni ‘Take Away’ olarak sipariş edebilirsin. Kava’da b..

Craft Espresso

Craft Espresso

Seçkin kahve lezzetleri, bitki çayları, doyurucu sandviç ..

Federal Coffee Karaköy

Federal Coffee Karaköy

Federal, Türkiye'deki ilk Avustralya tipi kahve kavurma v..

Lol Coffee Roasters

Lol Coffee Roasters

Kendi dalgasında olan kahve dükkanı.

Milk Karaköy

Milk Karaköy

Güzel kahveleri ve leziz kahvaltısı ile sizleri bekliyor...

Palto Karaköy

Palto Karaköy

İlhamını Gogol'un "Palto" adlı eserinden alan b..

Biyudum.com olarak Karaköy'ün 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Karaköy, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Karaköy'deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Karaköy'ün ruhunu yansıtacak ve canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Karaköy'ün buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Karaköy'ün gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Karaköy deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Karaköy'ü Karaköy yapan elementlerden birisi oldu.

Karaköy 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.