Karaköy Kahvaltı Mekanları

FilBooks

FilBooks

FiL, fotoğraf kitaplarına, kahvelere ve atölyelere adanmı..

Gran Karaköy

Gran Karaköy

Karaköy'ün 2017 yılında en çok sevilen kahvaltı durağında..

Karabatak Karaköy

Karabatak Karaköy

Kafa dinleme, arkadaşınızla kahve içmeye, kitap okumaya g..

Muhit

Muhit

Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve kahve uzmanlık ala..

Mums Cafe

Mums Cafe

İki kardeşten birisi çocukluğunu geçirdiği İsveç’te çok s..

MOC Karaköy

MOC Karaköy

Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endone..

Dem Karaköy

Dem Karaköy

Dem, İstanbul’un çay evi. Çayın sofistike tadını, uzandığ..

Craft Espresso

Craft Espresso

Seçkin kahve lezzetleri, bitki çayları, doyurucu sandviç ..

Federal Coffee Karaköy

Federal Coffee Karaköy

Federal, Türkiye'deki ilk Avustralya tipi kahve kavurma v..

Ropi Karaköy

Ropi Karaköy

Ropi Karaköy, sakin kafe ortamında kitabınızı okurken, kö..

Lol Coffee Roasters

Lol Coffee Roasters

Kendi dalgasında olan kahve dükkanı.

Luby

Luby

Luby Karaköy'de ağırlık Akdeniz mutfağında olmak üzere, d..

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Karaköy kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz İstanbul’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Karaköy’deki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

İstanbul’da kahvaltı denilince akla ilk gelen semtlerden birisi de Karaköy’dür. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Karaköy’de birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Karaköy kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Karaköy denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Karaköy’de kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Karaköy kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.