Konak 3. Nesil Kahveciler

No Ondört Coffee

No Ondört Coffee

Birbirinden eğlenceli etkinlikler, ev yapımı tatlılar, le..

Cupgel Artfully Coffee

Cupgel Artfully Coffee

Doğru kalite-fiyat oranını sağlayarak, geniş ürün yelpaze..

Tans Coffee

Tans Coffee

Tans Coffee olarak eşsiz dünya kahvelerimiz ve lezzetli y..

Die Katze Das Kaffehaus

Die Katze Das Kaffehaus

Kahve, tatlı, Alman lezzetleri ve daha fazlası için Die K..

Coffee Chaplin

Coffee Chaplin

Kahveye dair her şey Coffee Chaplin'de sizleri bekliyor...

Biyudum.com olarak Konak'ın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansımalarından biri de İzmir iline oldu. İzmir halkının uğrak yerlerinden biri olan Konak, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Konak’taki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Konak'ın ruhunu yansıtacak ve Alsancak'ın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Konak'ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Konak'ın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Konak deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Konak’ı Konak yapan elementlerden birisi oldu.

Konak 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.