5 Efsane Dönem Dizisi

5 Efsane Dönem Dizisi

5 Efsane Dönem Dizisi


Spartacus
Bu dizinin ilham kaynağı, Roma Cumhuriyeti'ne karşı bir köle ayaklanmasına önderlik eden Trakyalı Gladyatör Spartacus'tur. Romalılara karşı isyan çıkaran gladyatör Spartacus'un hayatı. Romalıların müttefiki olduğu zamanından, ihanetine ve gladyatör olmasına, önderlik ettiği isyana ve nihai sonucuna kadar gelişen olaylar anlatılır.


Peaky Blinders
Peaky Blinders, İngiltere'de geçen bir gangster ailesi destanı; 1920'lerde İngiltere'nin Birmingham kentinde, I.Dünya Savaşı sonrasında geçen bir İngiliz televizyon suç dramasıdır. Steven Knight tarafından yaratılan ve Caryn Mandabach Productions, Screen Yorkshire ve Tiger Aspect Productions tarafından üretilen dizi, Shelby ailesini konu almaktadır.


Vikings
Dizi, Ragnar'ın Viking kardeşler çetesinin ve ailesinin Viking kabilelerinin Kralı olmak için yükselişini anlatıyor. Korkusuz bir savaşçı olmanın yanı sıra, Ragnar, İskandinav tanrılara bağlılık geleneklerini somutlaştırıyor.
Vikingler, bizi okyanus boyunca uzak kıyıları keşfetmeye ve baskın yapmaya özlem duyan bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok'un acımasız ve gizemli dünyasına götürüyor.


Rome
Jül Sezar'ın ailesinin evlatlık halefi Octavian Augustus'un ve onların aristokrat bakış açısıyla tasvir ediliyor. Siyasi müttefikler ve düşmanları ve birkaç sıradan Romalı'nın politik bakış açısından, özellikle askerler Lucius Vorenus, Titus Pullo ve aileleri dikkat çekiyor.
Sezar'ın Galya'yı fethinden başlayarak, güç mücadeleleri ve Augustus'un ilk Roma imparatoru olarak yükselişinde ilerleyen Antik Roma'daki politikacılarının, sosyetelerinin ve askerlerinin hayatlarını konu alıyor.


The Crown
Efsanevi Başbakan Sir Winston Churchill ile bir ilişki kurarken dünyanın en ünlü monarşisine liderlik etme olasılığıyla karşı karşıya kalan yirmi beş yaşındaki yeni evli bir Kraliçe II. Elizabeth'e odaklanıyor. Britanya İmparatorluğu düşüşte, siyasi dünya kargaşa içinde ve genç bir kadın tahta geçiyor. Peter Morgan'ın ustaca araştırılmış senaryoları, Kraliçe'nin halka açık cephenin arkasındaki özel yolculuğunu cüretkar bir açıklıkla ortaya koyuyor. İstenilen güç ve ayrıcalık dünyasında ve Westminster ve Buckingham Sarayı'nda kilitli kapılar ardında karşılanmaya hazırlanın.