Kalbinize Dokunabilecek 10 Film

Kalbinize Dokunabilecek 10 Film

Kalbinize Dokunabilecek 10 FilmThe Bridges of Madison County
Bu film, Iowa'daki sıkıcı bir hayatın içinde sıkışıp kalmış bir ev hanımı olan Francesca ile National Geographic için bir fotoğraf denemesi yapmak üzere Madison County'e gelen bir fotoğrafçı arasındaki tutkulu aşkı anlatıyor. Clint Eastwood'un yönettiği bu film, klasik bir romantizm haline gelmiş durumda.

Hachi: A Dog’s Tale
Sadık bir köpeğin gerçek hikayesine dayanan bu film, sinema tarihinin en ilgi çekici sevgi ve sadakat hikayelerinden birine sahip. Hachiko, her gün tren istasyonunda arkadaşının geri gelmesini beklemektedir.

The Fault in Our Stars
16 yaşındaki bir kız olan Hazel Grace, zamanının büyük kısmını evinde en sevdiği kitabı okurken geçiriyor.  Hazel'in annesi onu bir destek grubuna gönderir. Burada Augustus adlı istisnai ve iyimser bir gençle tanışır ve bu adam bir yıldan fazla bir süredir remisyona devam etmektedir. Hemen birbirlerine aşık olurlar, bir ilişki başlatırlar.

The Pursuit of Happyness
Bu film, San Francisco'da satış elemanı olan Chris Gardner'ın gerçek hikayesinden esinlenilmiştir. Chris tüm hayatını tasarrufunu satamayacağı bir aygıta yatırır. Karısı onu terk eder ve evini kaybeder. Sokaklarda yaşamak zorunda kalan Chris, küçük oğlunu tek başına büyütmeye ve borsa stajı yapmaya çalışır.

Up
Çoğu, bunun eğlenceli bir çocuk animasyon filmi olduğunu düşünüyor ve öyle. Ama aynı zamanda trajik ama umut dolu dokunaklı bir aşk hikayesi. Genç Carl Fredrickson, Ellie adlı bir kızla karşılaşır ve anında arkadaş olurlar. Yıllar sonra Carl Ellie ile evlenir ve beraberce Paradise Falls'a giderek orada bir ev inşa etmeyi hayal eder.

One DayEmma ve Dexter üniversite mezuniyetinin gece olduğu 15 Temmuz'da bir araya gelerek arkadaş olurlar. Emma, yazar olma hayalini olan sıkı çalışan bir kızdır. Dexter, sadece kendi zevklerine hizmet eden zengin bir playboydur. Gelecek 20 yıl boyunca ikisi, 15 Temmuz'da hayallerini paylaşmak ve nerede olduklarını görmek için yeniden bir araya gelirler.

My Life Without Me
Ann, annesinin bahçesinde iki çocuğu ve kocasıyla birlikte yaşayan 23 yaşında bir annedir. Doktorunun yaşaması için yalnızca iki ayının olduğunu söyleyince Ann'ın dramatik bir dönüşü olur. Bunu herkesten gizli tutmaya karar verir ve ölmeden önce yapmaya kararlı olduğu on şeyi listeler.

The Impossible
Maria, Henry ve üç çocuğu Noel'de Tayland'a gider. Zararsız tsunami onları vurup ayırana kadar mükemmel cennet tatili keyfini çıkarıyorlardır. Şimdi hepsi hayatta kalabilmek için mücadele etmek zorundadır ve birbirlerini bulmalıdır. Bu film, 2004 Hint Okyanusu tsunami afetindeki María Belón ve ailesinin deneyimine dayanmaktadır.

Life Is Beautiful
Gerçek aşk fedakarlığa ihtiyaç duyar ve bu film, bu mesajı gerçekten unutulmaz bir şekilde tasvir ediyor. Bu hayal gücünü, oğlunu savaşın dehşetinden korumak ve ne olursa olsun hayatın güzel olduğunu göstermek için kullandığı bir baba hikayesi. Sonsuza kadar sizinle birlikte kalacak güçlü ve görkemli filmlerden biridir.

Million Dollar BabyFrankie Dunn kariyerinin sonuna ulaşan bir boks antrenörü. Maggie Fitzgerald, boksör olma hayalini takip etmeye karar veren 31 yaşındaki bir garson. Dunn, Maggie'yi eğitmeyi reddeder. Çünkü boksun kadınlar için olmadığını düşünür. Ancak Maggie'nin çok ısrar etmesinden sonra eğitmeye başlar ve ikisini de geri çevrilemez biçimde değiştirecek yakın bir bağ oluşturur.