Psikolojinizle Oynayan 8 Film

Psikolojinizle Oynayan 8 Film

Psikolojinizle Oynayan 8 Film


Memento

Memento, karısının katilini bulmaya çalışırken artık yeni anılar oluşturamayan eski bir sigorta araştırmacısı olan Leonard'ın iki ayrı öyküsünü anlatır ki bu, hatırladığı son şeydir. Hikayelerden biri zamanda ileriye doğru ilerlerken diğeri hikayeyi geriye doğru anlatır ve her seferinde daha fazlasını açığa çıkarır.


One Flew Over the Cuckoo's Nest
McMurphy, hapishanede çalışma görevlerinden kaçmak için deliliğini savunur ve zihinsel dengesizler için bir koğuşa gönderilir. Burada McMurphy, diğer mahkumların kusurları sayesinde üstünlük ve güç kazanan baskıcı hemşire Ratched'ın kötüye kullanılmasına ve aşağılanmasına hem katlanıyor hem de tanık oluyor. McMurphy ve diğer mahkumlar, acımasız hemşireye karşı asi bir duruş sergilemek için bir araya gelir.


Requiem For A Dream
Yalnız, TV'ye takıntılı Sara Goldfarb ile oğlu Harry, kız arkadaşı Marion ve uyuşturucu satıcısı arkadaşı Tyrone'un hayatlarına paralel bir film. Bir TV yarışma programında görüneceğini öğrenen Sara, değerli kırmızı elbisesine sığabilmek için kilo vermeye çalışır ve diyet haplarına bağımlı hale gelir. Bu sırada Harry ve arkadaşları eroin ve kokain alıyor. Daha sonra bağımlılıklarının bir sonucu olarak felaketli sonuçlara ve hayatlarının aşağıya doğru gidişine tanık oluyoruz.


Shutter Island
1954'te gelecek vaat eden ABD'li mareşal Teddy Daniels, Boston'daki Shutter Island Ashecliffe Hastanesinden bir hastanın ortadan kaybolmasını araştırmakla görevlendirilir. Sonradan gelişen esrarengiz olaylarla dava içinden çıkılmaz hale gelecektir.


Gone Girl
Beşinci evlilik yıldönümü vesilesiyle Nick Dunne, karısı Amy'nin kaybolduğunu bildirir. Polisin baskısı ve artan medya çılgınlığı altında, Nick'in mutlu bir birliktelik portresi parçalanmaya başlar. Yakında yalanları, aldatmaları ve garip davranışları herkesin aynı karanlık soruyu sormasına neden olur: Nick Dunne karısını öldürdü mü?


Black Swan
Nina Sayers, New York'ta bir bale topluluğu olan bir dansçıdır. Kendini sanatına ve zanaatına adamış ancak kendine güveni yoktur. Ayrıca Nina'ya hamile kaldığında dans etmeyi bırakan gençliğinde bir balerin olan otoriter annesi tarafından da baskı altına alınır. Şirketin sanat yönetmeni Thomas Leroy, Swan Lake'in yeni yapımında onu başrol olarak seçtiğinde, Nina amacına ulaşmış gibi görünüyor. Leroy, beyaz kuğu rolünü üstlenebileceğinden hiç şüphesi olmasa da siyah kuğu rolünü üstlenebileceğinden emin olmadığını söylerken dürüsttür. Kendine olan şüphelerine ek olarak, siyah kuğu oynamaya ideal görünen yeni bir dansçı Lily de gelir. Başarılı olmak için, Nina kendini hiç olmadığı bir şeye dönüştürmek zorunda kalacaktır.


The Machinist
Trevor Reznik, bir fabrikada çalışan bir makinisttir. Aşırı bir uykusuzluk vakası, bir yıl boyunca uyumamasına ve vücudunun neredeyse sıfıra düşmesine neden oldu. Kendisine hatırlatma notları yazmak ve azalan kilosunu takip etmek için takıntılı bir dürtüye sahiptir. Duygusal anlamda hayatına girmesine izin verdiği tek kişi bir hayat kadını olan Stevie'dir, ancak bir havaalanı lokantasında çalışan bekar bir anne garson olan Maria'ya aşıktır.


The Butterfly Effect
Evan Treborn, hayatının önemli olayları sırasında baygınlık geçirir. Büyüdükçe bu kayıp anıları hatırlamanın bir yolunu ve günlüğünü okuyarak hayatını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu bulur.