Tatlı Rüyalar

Tatlı Rüyalar

Tatlı Rüyalar

Alper Canıgüz tarafından 2000 yılında yayımlanmış bir kitaptır. İletişim Yayınlarından çıkmıştır ve 186 sayfadır. Kitap elinize aldığınız andan itibaren sizi etkisi altına alır ve bir çırpıda biter. Canıgüz'ün kapakta belirttiği gibi kitabı psiko-absürd ve romantik komedi olarak tanımlayabiliriz.

Hikayemiz: Türk bir anne ile Fransız bir babadan olma Hector Berlioz kendisi Türkiye'de yaşayan bir Fransız Türk'üdür. Sıradan bir pazar sabahı kahvaltı ederken bir ilan okur ve hayatı değişir. "Hayatımı satıyorum! 25 yaşında, iyi eğitimli, iki yabancı dil bilen sağlıklı genç, geri kalanını temin edebilmek amacıyla hayatının bir bölümünü satıyor. İlgilenenler aşağıdaki telefon numarasına başvurarak randevu alabilirler."

 Afili Filintalar tayfasının bizi alıştırdığı eğlenceli anlatım tarzıyla öne çıkıyor.  Hayatını kiralayan bir adamın hikayesi eminim ki size de ilginç gelecektir. Tatlı Rüyalar'da zengin bir kahraman kadrosunun, hangisi rüya hangisi gerçek olduğunu tam olarak anlayamadığınız ilginç macerasına eşlik ediyoruz.


Kitaptan altını çizdiğim cümleler:

-Senin iraden güçlü değil hayatım, sadece tutkuların zayıf.

-Benim de bir sürü arkadaşım nefes tutma yarışması yaparken can verdi. Yasaklamak lazım bu sporu.

-Güçlü olan her zaman iyi olmak zorunda değildir. Hatta genellikle tersi doğrudur bunun.