Balat Kahvaltı Mekanları

Maide Cafe

Maide Cafe

Bi' takım lezzetli durumlar Ma'ide Cafe 'de sizleri bekli..

Mizan Cafe

Mizan Cafe

Balat manzarasına karşı nargile içmek için muazzam bir me..

Rico Balat

Rico Balat

Balat'ın tarih kokan sokaklarında kaybolurken yoruldugunu..

Atölye Kafası

Atölye Kafası

Sıkça workshop’lara, sinema gösterimlerine ve akustik kon..

Vanilla Cafe

Vanilla Cafe

Biz Balat-Fener' in küçük ve şirin bir kafesiyiz. Haftanı..

Balat Kapı

Balat Kapı

Balat'ta doğal ürünler ve nitelikli kahve çeşitleriyle ön..

Cafe Naftalin K

Cafe Naftalin K

Cafe Naftalin K, Kitap, Kahve, Kahvaltı, Kedi ve kurabiye..

Cafe Şehrengiz

Cafe Şehrengiz

Kahve, kahvaltı ve tatlılarıyla ön plana çıkan bu mekan, ..

Fanaraki Cafe

Fanaraki Cafe

Balat'ın tarihi dokusunun tam ortasında Lezzetli Steak me..

Fida Cafe

Fida Cafe

Yaşasın yemek yemek. Fida Cafe sizleri bekliyor.

Nakış Cafe

Nakış Cafe

Ev yapımı limonta, Nakış Cafe'ye özel tost ve her gün yen..

Patika Cafe

Patika Cafe

Anne elinden çıkmışcasına değil, anne elinden sağlıklı ve..

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Balat kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz İstanbul’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Balat’taki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

İstanbul’da kahvaltı denilince akla ilk gelen semtlerden birisi de Balat’tır. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Balat’ta birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Balat kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Balat denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Balat’ta kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Balat kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.