Çankaya Kahvaltı Mekanları

Un Bakery Tea Coffee

Un Bakery Tea Coffee

Pankekler, kahvaltılar, tatlılar, vegan ve glutensiz yiye..

Let's Bake Artisan Bakery

Let's Bake Artisan Bakery

Yiyeceklerin tamamı el yapımı lezzetlerden oluşuyor. Let'..

Koala Coffee Shop

Koala Coffee Shop

Koala coffee shop, 3.dalga kahve kültürünü Ankara'ya taşı..

Kraz Cafe

Kraz Cafe

Ankara'da kendine has dokusuyla büyülü bir lezzet durağı...

Amelie's Garden

Amelie's Garden

Yeşil ağırlıklı güzel dekorasyonu, ev yapımı tatlıları, ö..

Hound Coffee & Eatery

Hound Coffee & Eatery

Kahveler, tatlılar ve menüsündeki diğer leziz yiyecekleri..

Poadas Cafe

Poadas Cafe

Poada's; ev gibi, mağaza gibi, sıcacık ve mis kokulu bir ..

Marjinal Coffee Shop

Marjinal Coffee Shop

Kahveyi sevenler için ideal mekan Marjinal Coffee Shop

Variante Breakfast Coffee

Variante Breakfast Coffee

Günün her saati kahvaltıları, tatlıları, kahveleri ve diğ..

Inception Coffee

Inception Coffee

Ankara'nın 3.nesil kahve evi. Sanat atölyeleri,canlı müzi..

Gogh Art & Coffee

Gogh Art & Coffee

Vincent van Gogh ve onun tablolarından esinlenerek dekore..

Yeşil Ev Cafe

Yeşil Ev Cafe

Yeşil lezzetler, ev yapımı el yapımı..

Güne iyi bir başlangıç yapmak için kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle hafta sonu aile veya arkadaşlar ile birlikte yapılan kahvaltının önemi paha biçilemez. Tek başınıza, ailenizle veya arkadaşlarınız ile birlikte dışarıda kahvaltı yapmak istiyor ya da dışarı çıkıp istediğiniz kahvaltıcıyı bulmak istiyorsanız bu listemize göz atmanızda fayda var. Biyudum.com olarak Çankaya kahvaltı mekanlarını sizler için listeledik.

Serpme kahvaltı kültürü son yıllarda başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ve bölgesine yayıldı. Her yörenin kendine özgü serpme kahvaltı türleri oluştu. Kuşkusuz Ankara’da kozmopolit yapısı ile şehrin her köşesine, ülkenin her yöresine ve bölgesine ait kahvaltı mekanları açıldı. Çankaya’daki kahvaltı mekanları ile bizler de birçok yörenin ve bölgenin kahvaltı kültürlerini deneyimleme şansına sahip olduk.

Ankara’da kahvaltı denilince akla ilk gelen ilçelerden birisi de Çankaya’dır. Kahvaltı konusunda çoğu ilçenin kendine özel bölgesi vardır. En eski kahvaltıcısından en yeni kahvaltıcısına, ufak kahvaltıcısından büyük kahvaltıcısına, her damak tadına uygun kahvaltıcıları, Çankaya’da birçok yerde canınızın istediği kahvaltıyı bulabilirsiniz. Hafta içini bilemeyiz ama hafta sonu geldiğinde Çankaya kahvaltı mekanları bir hayli kalabalık olabilir. Çankaya denince akla ilk gelen kahvaltıcılarda hafta sonu kahvaltı yapmak isterseniz epey erken kalkmalı veya önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Aksi halde boş yer bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da ara sokaklardaki keşfedilmeyi bekleyen yeni kahvaltıcılara şans verip deneyimleyebilirsiniz. Belki de uzun zamandır aradığınız lezzetli kahvaltılar henüz keşfetmediğiniz yeni kahvaltıcılarda bulunuyor olabilir. Çankaya’da kahvaltı yapılacak yerler o kadar çok fazla ki sadece Türk kahvaltıları değil, Avrupa’nın ve birçok yabancı mutfaklara özgü kahvaltı çeşitlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çankaya kahvaltı mekanları listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.