Cihangir 3. Nesil Kahveciler

It's OK Coffee & Restarting Co.

It's OK Coffee & Restarting Co.

Menüsünde, Death wish coffee (Dünyanın en sert kahvesi) ö..

Kronotrop Cihangir

Kronotrop Cihangir

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu’nun heyecan duyduğu projesi..

Swedish Coffee Point

Swedish Coffee Point

Yeni tat ve lezzetler ile tanışmak isteyenlerin ayrıca, m..

Nip Coffee

Nip Coffee

Fresh coffee and bites. Nip Coffee sizleri bekliyor.

Norm Coffee

Norm Coffee

NORM, Cihangir'de bir mahalle kahve dükkanı olarak kuruld..

Noir Pit Coffee

Noir Pit Coffee

Sıcak ya da soğuk, bir bardak kahvenin sizin için neler i..

Tea Or Coffee

Tea Or Coffee

Küçük ama tatlı bir mekana sahip olan Tea or Coffee’de dı..

1 Kahve

1 Kahve

1 Kahve, lezzetli tatlıları ve içecekleriyle sizleri bekl..

Müz

Müz

Müz, Mousai sözcüğünden gelir. Bu sözcük etimolojik olara..

Omorfos Boutique & Coffee

Omorfos Boutique & Coffee

Omorfos Boutique & Coffee, kahvaltısı, cheescake, mag..

CreAtolye

CreAtolye

Creatolye olarak yeni nesil kahvecilik anlayışını benimse..

Rappel

Rappel

2 kardeşin ortak kafesi olan Rappel, iyi kahve ile lezzet..

Biyudum.com olarak Cihangir’in 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Cihangir, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Cihangir’deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Cihangir’in ruhunu yansıtacak 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Cihangir’ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Cihangir’in gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Cihangir deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Cihangir’i Cihangir yapan elementlerden birisi oldu.

Cihangir 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.