Konak 3. Nesil Kahveciler

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery

Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery

Dünyanın Her Yerinden En Nitelikli Kahveleri Getiriyor, K..

Two Cups Coffee & Roastery

Two Cups Coffee & Roastery

Two Cups Coffee Bar & Roastery dünyada başlayan Speci..

Poka Coffee Roasters

Poka Coffee Roasters

Poka Kahve! Nitelikli Kahve! İyi Kahve! Evde, Seyahatte,..

Coffee Gentleman

Coffee Gentleman

30 yılı aşkın mesleki birikimin ardından bir araya gelen ..

MOC İzmir

MOC İzmir

Kolombiya, Kenya, Etiyopya, Kosta Rika, Guatemala, Endone..

Brothers Coffee Roasters

Brothers Coffee Roasters

Müşterilerine her zaman taze,lezzetli kahveyi sunmayı hed..

Chapter Coffee

Chapter Coffee

Alsancak'ın kedersiz hava sahası,en sakin mekanı. Dünya'n..

Awake Coffee & Espresso

Awake Coffee & Espresso

İzmir'in ilk 3.Nesil Kahve Dükkanı olan bu mekanda, filtr..

Delungo Coffee & Roasters

Delungo Coffee & Roasters

Delungo Coffee denemek lazım !

Kırkmerdiven

Kırkmerdiven

Kırkmerdiven’in kapılarını açtığımız ilk günden beri amac..

JUNKER Cafe & More

JUNKER Cafe & More

Antika ve eski eşyalara da yer verdikleri JUNKER Cafe &am..

Be Water Coffee & Book Store

Be Water Coffee & Book Store

Be Water, hem nefis bir kitapçı hem de harika kahveler ve..

Biyudum.com olarak Konak'ın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansımalarından biri de İzmir iline oldu. İzmir halkının uğrak yerlerinden biri olan Konak, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Konak’taki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Konak'ın ruhunu yansıtacak ve Alsancak'ın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Konak'ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Konak'ın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Konak deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Konak’ı Konak yapan elementlerden birisi oldu.

Konak 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.