Beşiktaş 3. Nesil Kahveciler

Mugshots Coffee

Mugshots Coffee

Beşiktaş'ın kalabalığından kurtulmak isteyip kafasını din..

Sobremesa Coffee

Sobremesa Coffee

Yüksek kaliteli kahvelerimizi sunmaktan, misafirlerimizle..

End Coffee

End Coffee

End coffee, dekorasyonu, tatlıları ve kahve çeşitleriyle ..

Blum Coffee House

Blum Coffee House

Blum Coffee House, İstanbul'un kalbinde, özel kahve ile d..

Baracca Coffee

Baracca Coffee

Lezzetli tatlılar, enfes kahveler, aromatik çaylar Baracc..

Freud Coffee

Freud Coffee

Freud Coffee, özel kahveleri ve menüdeki diğer lezzetleri..

Parodia Coffee House & Bistro

Parodia Coffee House & Bistro

İsmini çiçek açan bir kaktüsten alan Parodia’da, şehrin e..

Coco Bean

Coco Bean

Coco Bean, sizlere şehrin gürültüsü, betonları ve yorucu ..

NA / Vegan Cafe

NA / Vegan Cafe

"Tamamen geridönüşüm ve ileridönüşümden ( recycle / ..

Graff Coffee & Munch

Graff Coffee & Munch

Türkiye’nin ilk Graffiti konseptli coffeeshop’u Graff Cof..

Goche's Coffee

Goche's Coffee

Kahve içmeyi seven bir şehir için kahve yapmayı seviyoruz..

Coffee Plus Roastery

Coffee Plus Roastery

3. nesil kahveler, taze kavrulmuş yöresel çekirdekler ve ..

Biyudum.com olarak Beşiktaş’ın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Beşiktaş, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Beşiktaş’taki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Beşiktaş’ın ruhunu yansıtacak ve Çarşı’nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Beşiktaş’ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Beşiktaş’ın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Beşiktaş deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan elementlerden birisi oldu.

Beşiktaş 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.