Beşiktaş 3. Nesil Kahveciler

Moose Chocolatier

Moose Chocolatier

Akaretler’e Moose Chocolatier olarak dokunuşlarımızı yapt..

Dali Coffee & More

Dali Coffee & More

Kaliteli bitki çayları, kahveleri ile küçük ve sevimli bi..

Fig Coffee

Fig Coffee

Günün her saatine uygun hafif atıştırmalıkların yanında t..

Deal Coffee Express

Deal Coffee Express

İyi kahve için çekirdeğin, kavurmanın, sunumun ne kadar ö..

Deal Coffee

Deal Coffee

İyi kahve için çekirdeğin, kavurmanın, sunumun ne kadar ö..

Moicano

Moicano

Nitelik ve tutkuyla kavrulmuş gerçek bir kahve deneyimi M..

Biyudum.com olarak Beşiktaş’ın 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Beşiktaş, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Beşiktaş’taki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Beşiktaş’ın ruhunu yansıtacak ve Çarşı’nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Beşiktaş’ın buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Beşiktaş’ın gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Beşiktaş deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan elementlerden birisi oldu.

Beşiktaş 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.