Kadıköy 3. Nesil Kahveciler

Day Coffee & Design Shop

Day Coffee & Design Shop

Moda'da kahve ve tasarım buluştu. Özel çekim kahveleri il..

Cafe Mu

Cafe Mu

Vegan yiyecekler, balkabaklı cheesecake, güzel kahve çeşi..

FatCat

FatCat

Özel demleme ve güzel kahve çeşitleri, nemesis tatlısı, s..

Kamarad Coffee Roastery

Kamarad Coffee Roastery

"Kamarad Coffee Roastery olarak, 2015 yılından beri,..

Filtre Coffee Shop

Filtre Coffee Shop

Kozyatağı mahallemizde; bir teması, kendine has bir çizgi..

Bit'ro

Bit'ro

Bit'ro simitçi, kahveci, gazozcu. Bit'ro eskici pazar, Bi..

Montag Coffee

Montag Coffee

Montag, Kasım 2014’de Kadıköy’de nitelikli kahve dükkanı ..

Gravity Coffee

Gravity Coffee

Tatlıları ve kahvesiyle Kadıköy’ün en keyifli çekim nokta..

Tasarım Bookshop & Cafe

Tasarım Bookshop & Cafe

İçerisinde lezzetli yiyeceklerin ve kahvelerin servis edi..

No:7 Coffee House

No:7 Coffee House

No:7 Coffee House, taze tatlıları, sandviçleri ve leziz ..

Benazio Coffee

Benazio Coffee

Kadıköy’ün cazibe merkezi Yeldeğirmeni'nde güne mutlu baş..

Kronotrop Moda

Kronotrop Moda

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu’nun heyecan duyduğu projesi..

Biyudum.com olarak Kadıköy’ün 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Kadıköy, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Kadıköy'deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Kadıköy'ün ruhunu yansıtacak ve Moda'nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Kadıköy'ün buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Kadıköy'ün gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Kadıköy deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Kadıköy'ü Kadıköy yapan elementlerden birisi oldu.

Kadıköy 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.