Kadıköy 3. Nesil Kahveciler

Vesper Coffee Company

Vesper Coffee Company

Beslenme alışkanlıklarınıza uygun el yapımı ürünlerimizde..

Grace

Grace

Atmosferi, dekoru, tatlıları, kahveleri ve daha fazlası G..

Hector Louis Coffee

Hector Louis Coffee

Gladyatör ambiyansı, özel kahveleri, lezzetli tatlıları v..

Elliotte Cafe

Elliotte Cafe

Yeni nesil çikolata, lokum, kahve ve kuruyemiş dükkanı. E..

Cafe Stellar

Cafe Stellar

Özel ev yapımı tatlı çeşitleri, hafta sonlarına özel serp..

Fabrika Coffee & Bakery

Fabrika Coffee & Bakery

Lezzetli kahveler, aile sıcaklığında organik kahvaltı, ze..

Tabure Coffee

Tabure Coffee

İlk tadıldığı anda 'işte budur' dedirtmesini umduğumuz, f..

Loop Cafe

Loop Cafe

Kitap karşılığında kahve, kahve karşılığında kitap alabil..

Beş Moda

Beş Moda

Kahveleri ve tatlıları şiddetle tavsiye edilen Beş Moda s..

Pattis

Pattis

Pattis demek güler yüzler, birbirinden lezzetli tüm gün s..

Noir Pit Coffee Moda

Noir Pit Coffee Moda

Sıcak ya da soğuk, bir bardak kahvenin sizin için neler i..

Rafine Espresso Bar

Rafine Espresso Bar

2014 yılında İstanbul Anadolu yakasının kalbi Kadıköy Mod..

Biyudum.com olarak Kadıköy’ün 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Kadıköy, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Kadıköy'deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Kadıköy'ün ruhunu yansıtacak ve Moda'nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Kadıköy'ün buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Kadıköy'ün gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Kadıköy deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Kadıköy'ü Kadıköy yapan elementlerden birisi oldu.

Kadıköy 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.