Kadıköy 3. Nesil Kahveciler

Kronotrop Caddebostan

Kronotrop Caddebostan

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu’nun heyecan duyduğu projesi..

Village

Village

Village’ın hikayesi, kurumsal hayatı arkamızda bırakıp ha..

Viyana Kahvesi Koşuyolu

Viyana Kahvesi Koşuyolu

Viyana Kahvesi, geniş tatlı çeşitleri olarak cheesecakele..

Viyana Kahvesi Kadıköy

Viyana Kahvesi Kadıköy

Viyana Kahvesi, geniş tatlı çeşitleri olarak cheesecakele..

Roots Cafe & Botanique

Roots Cafe & Botanique

Çeşit çeşit bitkileri, kedileri, vegan menüsü, güzel kahv..

Montag Coffee Moda

Montag Coffee Moda

Montag, Kasım 2014’de Kadıköy’de nitelikli kahve dükkanı ..

Doppio Fika Point

Doppio Fika Point

İskandinav Kültürü'nü yansıtan, nitelikli kahve ve el yap..

Coffee Zone Roastery

Coffee Zone Roastery

Coffee Zone Roastery, çeşitli ülkelerden ithal ettiği kah..

GRÖN Coffee Company

GRÖN Coffee Company

GRŌN Coffee Company, Thirdwave kahve kültürüne ve sağlıkl..

Malavita Coffee

Malavita Coffee

Malavita Coffee'de kafeinin ve kahvenin dibine vuracaksın..

Guru

Guru

Lezzetli kurabiyeler, kahveler ve bitki çayları Guru'da s..

No:9 Coffee House

No:9 Coffee House

Sıcacık bir ortam, sıcacık mis kokulu kahve, ev poğaçası ..

Biyudum.com olarak Kadıköy’ün 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Kadıköy, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Kadıköy'deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Kadıköy'ün ruhunu yansıtacak ve Moda'nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Kadıköy'ün buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Kadıköy'ün gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Kadıköy deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Kadıköy'ü Kadıköy yapan elementlerden birisi oldu.

Kadıköy 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.