Kadıköy 3. Nesil Kahveciler

Story Coffee

Story Coffee

Story Coffee olarak amacımız, en iyi kahvenin beğenilmesi..

Tribu Caffe Artigiano

Tribu Caffe Artigiano

Özel demleme kahveleri, özenle yapılan cheesecake'leri ve..

Eywa Sebastian

Eywa Sebastian

İyi kahve, ev doğallığında nefis tatlar... Eywa Sebastian..

Repuclic of Pancake

Repuclic of Pancake

Bu mekan krep ve pancake çeşitleri, lezzetli kahveleriyle..

Doz Roastery

Doz Roastery

2014’te ‘Dört Kadıköy’ markasıyla çıktığımız coffee house..

Mambocino Moda

Mambocino Moda

2000 yılında Londra’da açtığımız ilk mağazamızın kısa sür..

Cheryybean Coffees

Cheryybean Coffees

Kadıköy'de hoş kahve kokusu eşliğinde muhteşem kekleriyle..

Qahwah Coffee & Bakery

Qahwah Coffee & Bakery

Qahwah Coffee & Bakery, Kadıköy Sarraf Ali Sokakta hi..

Qahwah Cafe

Qahwah Cafe

Qahwah, Kadıköy'de enfes kahveler, lezzetli tatlar sunmak..

Page Cafe & Gallery

Page Cafe & Gallery

Moda'nın samimi sanat ruhlu mekanı. Çilekli limonatası ve..

Coffee Pots

Coffee Pots

Coffee Pots, çeşitli kahveleri,atıştırmalıkları ve güzel ..

Cofyrup

Cofyrup

Nitelikli ve tutkuyla demlenmiş kahvenin peşinden koşan b..

Biyudum.com olarak Kadıköy’ün 3.nesil kahvecilerini sizler için listeledik.

Uzun yıllardır zincir kahve mekanları ve granül kahveler hayatımızda yer alıyor. Ancak bu artık insanlara yetmez hale geldi. Bu yüzden özellikle son yıllarda yeni nesil kahveye olan ilgimiz artmış bulunuyor. Çünkü artık insanlar sadece kahve içmek değil, içtiği kahvenin nerede yetiştiğine, çekirdeğinin kafein oranına, hangi yöreye ait olduğuna, kahvenin çekirdek kalitesini ve hangi rakımda yetiştiğini bilmek ister hale geldi. Giderek yaygınlaşan 3.nesil veya 3.dalga kahve akımı Türkiye’nin her yerine yayıldı. Bu 3.nesil kahve akımının yansıması kuşkusuz en çok İstanbul iline yansıdı. İstanbul halkının uğrak yerlerinden biri olan Kadıköy, 3. Nesil kahve dükkânlarının en çok artmaya başladığı ilçelerden birisi oldu.

Kadıköy'deki her 3.nesil kahve mekanı, kendine özgü kahve çekirdeklerini seçerek, seçtiği çekirdekleri kavurarak ve çeşitli demleme yöntemleri kullanarak kahvenin tadını bir üst noktaya çıkarmak için çalışıyor. Bu kadar fazla çeşitli 3.nesil kahvecilerin olması biz kahve tutkunları için büyük bir avantaj sağlıyor. Her damak tadına uygun kahve bulmamızı kolaylaştırıyor. Bu kadar kahve seçeneği arasından en iyileri seçmek, bizler için hep bir keyif hem de bir keşif oluyor. Sonuçta ne kadar çok farklı kahve tadarsak damak tadımızı da o kadar geliştirme fırsatımız olur.

Kadıköy'ün ruhunu yansıtacak ve Moda'nın canlılığını hissettirecek 3. Nesil kahve dükkânları kısa zamanda Kadıköy'ün buluşup sohbet etmelik, ders çalışmalık, kitap okumalık ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirilecek ilk tercih noktaları arasında olmayı başardı.

Kadıköy'ün gerek ara sokaklarında olan 3.dalga kahveciler, gerek keşfedilmeyi bekleyen yeni açılmış 3.nesil kahve mekanları, gerek uzun zamandır Kadıköy deyince ilk akla gelen 3.nesil kahve dükkanları Kadıköy'ü Kadıköy yapan elementlerden birisi oldu.

Kadıköy 3.nesil kahveciler listesi gibi daha birçok listeyi biyudum.com/kesfet sayfasında bulabilirsiniz. Sitemize üye olduktan sonra beğendiğiniz kafeleri favori kafelerinize ekleyebilir ve gittiğiniz kafelere puan verebilirsiniz.  Siz de sitemizde görmek istediğiniz kafeleri bize gönderebilir, soru ve görüşlerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.